Nejvyšší správní soud
    
 

Návštěva ministryně spravedlnosti na Nejvyšším správním soudu

Ve středu 15. ledna 2020 navštíví Nejvyšší správní soud v Brně ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Oficiální návštěva se uskuteční na pozvání předsedy soudu Michala Mazance. Pan předseda chce společně se soudci paní ministryni podrobně seznámit s aktuálními problémy přetíženosti soudu. Předmětem diskuse bude také personální situace ve správním soudnictví a legislativní otázky dalšího vývoje budování systému administrativní justice. Marie Benešová přijede na Nejvyšší správní soud již podruhé; poprvé soud navštívila v srpnu roku 2013, a to jako ministryně spravedlnosti ve vládě Jiřího Rusnoka. 

Podle předběžného vyjádření se k ministerské delegaci připojí předseda vlády Andrej Babiš.

Po jednání bude prostor na dotazy novinářů; čas bude upřesněn.

 

Poslední aktualizace: 8.1.2020

Aktuality

Český telekomunikační úřad postupoval ve výběrovém řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v souladu se zákonem

Nejvyšší správní soud se zabýval zákonností podmínek, které Český telekomunikační úřad nastavil v roce 2016 ve výběrovém řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 1800 MHz a 2600 MHz. Společnost Vodafone (stěžovatelka) tvrdila protiprávnost tzv. závazku velkoobchodní nabídky, tedy povinnosti tzv. infrastrukturního operátora umožnit přístup k veřejné komunikační síti třetím osobám, virtuálním operátorům.

JEDNÁNÍ SOUDU
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  11 Kss 5/2019
Datum jednání:  10.02.2020
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost státních zástupců
Sp. zn.:  12 Ksz 10/2019
Datum jednání:  19.02.2020


Sbírka rozhodnutí NSS