Nejvyšší správní soud
    
 
ROZHODNUTÍ SPRÁVNÍCH SOUDŮ
Soud
Spisová značka
/
Spisová značka (vcelku):
Rozšířené hledání
NOVINKY E-MAILEM

NOVÝ KANDIDÁT NA SOUDCE NEJVYŠŠÍHO SPRÁVNÍHO SOUDU SE PŘEDSTAVÍ PLÉNU

Předseda Nejvyššího správního soudu Michal Mazanec v návaznosti na zveřejněné Memorandum o výběru kandidátů na soudce pro Nejvyšší správní soud (Memorandum I) a Memorandum o dočasném přidělování a překládání soudců k Nejvyššímu správnímu soudu (Memorandum II) si dovoluje seznámit veřejnost s kandidátem, kterého předběžně vybral na funkci soudce Nejvyššího správního soudu.

Kandidátem je JUDr. Viktor Kučera (* 1976). Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Od roku 2001 působil v Kanceláři veřejného ochránce práv. Po pěti letech nastoupil na Nejvyšší správní soud, kde získával zkušenosti jako asistent současné místopředsedkyně soudu Barbary Pořízkové. Po jmenování soudcem pracoval u Krajského soudu v Brně na úseku správního soudnictví a po určitou dobu také jako místopředseda tohoto úseku. Od července 2018 je dočasně přidělený k Nejvyššímu správnímu soudu. Z charakteristiky kandidáta vyplývá, že je univerzálním správním soudcem, který má s ohledem na svoji předchozí praxi blízko zejména k cizinecké problematice, o čemž svědčí i jeho publikační a přednášková činnost.

JUDr. Viktor Kučera se osobně představí na slyšení před plénem Nejvyššího správního soudu, které se bude konat ve středu 24. dubna 2019. Před stávajícími soudci pohovoří o své motivaci, proč se o pozici soudce uchází, přednese vlastní pohled na fungování soudu a také vysvětlí svoji představu o osobním přínosu pro soud.

 

Charakteristika JUDr. Viktora Kučery

                           zde

Poslední aktualizace: 11.4.2019

Aktuality

Nejvyšší správní soud již rozhodl všechny návrhy, které obdržel v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu

Na svém dnešním jednání projednal volební senát poslední tři stížnosti. Věc pod sp.zn. Vol 4/2019 odmítl a věc pod sp.zn. Vol 16/2019 zamítl.

JEDNÁNÍ SOUDU
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost exekutorů
Sp. zn.:  14 Kse 1/2019
Datum jednání:  16.07.2019
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  11 Kss 6/2018
Datum jednání:  23.07.2019
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost soudců
Sp. zn.:  13 Kss 1/2019
Datum jednání:  03.09.2019


Sbírka rozhodnutí NSS