Nejvyšší správní soud
    
 
Obecné informace Historie Organizace soudu Soudci Memorandum o výběru kandidátů na soudce Memorandum o dočasném přidělování soudců Budova soudu Fotogalerie Pracovní nabídky Veřejné zakázky Nabídka nepotřebného majetku Kontakty

5. senát Nejvyššího správního soudu (soudci JUDr. Lenka Matyášová, JUDr. Jakub Camrda a JUDr. Viktor Kučera) hledá kandidáta na místo ASISTENTA/ASISTENTKY SOUDCE

 Požadavky:

  • magisterské vysokoškolské vzdělání v oboru právo;

  • bezúhonnost;

  • nadprůměrné schopnosti právní argumentace;

  • schopnosti a vůle k dalšímu odbornému růstu;

  • předchozí právní praxe ve veřejné správě, v justici apod. vítána;

  • znalost cizího jazyka/cizích jazyků vítána.

Hlavní náplň práce asistenta soudce představuje zpracovávání podkladových materiálů pro rozhodovací činnost soudce. Jde o zajímavou, obsahově pestrou a neopakující se práci, která nabízí příležitost získat zkušenosti a znalosti využitelné v další kariéře nejen v justici, ale i v jiných právnických profesích.

Nástup dle domluvy.

Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek, který se řídí § 14 soudního řádu správního a dále zákoníkem práce. Platové ohodnocení se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů.

Zájemci mohou zaslat strukturovaný životopis na adresu: Lenka.Matyasova@nssoud.cz, a to do 28. 2. 2022.  

Pro výběrové řízení na tuto pracovní pozici bude Nejvyšší správní soud jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté (či z veřejných zdrojů získané) osobní údaje, a to v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679.

 

Poslední aktualizace: 11.1.2022

Aktuality

Místopředsedkyně NSS Barbara Pořízková jednala s předsedou Soudního dvora Evropské unie

Místopředsedkyně NSS Barbara Pořízková absolvovala v minulých  dnech na pozvání předsedy Soudního dvora Evropské unie Koena Lenaertse pracovní cestu do Lucemburku.

JEDNÁNÍ SOUDU
Kárná odpovědnost - Kárná odpovědnost státních zástupců
Sp. zn.:  12 Ksz 5/2021
Datum jednání:  16.02.2022


Sbírka rozhodnutí NSS